W naszej szkole działa Samorząd Uczniowski. Zaangażowani w pracę Samorządu uczniowie nabywają wprawy w działalności społecznej, uczą się negocjowania i priorytetyzowania zadań. 

       Wybory Przewodniczącego Szkoły poprzedziła w tym roku szkolnym burzliwa kampania wyborcza – poza akcją plakatowania szkoły zorganizowano również debaty kandydatów. 6 października odbyły się wybory (uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie SzkoUA), a 9 października ogłoszono wyniki wyborów – Przewodniczącym Samorządu został Marian Hnylianskyi

     W naszej szkole działa Samorząd Uczniowski. Zaangażowani w pracę Samorządu uczniowie nabywają wprawy w działalności społecznej, uczą się negocjowania i priorytetyzowania zadań. 

     Wybory Przewodniczącego Szkoły poprzedziła w tym roku burzliwa kampania wyborcza – poza akcją plakatowania szkoły zorganizowano również debaty kandydatów. 6 października odbyły się wybory (uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie SzkoUA), a 9 października ogłoszono wyniki wyborów – Przewodniczącym Samorządu został Marian Hnylianskyi

       Z Samorządem Szkolnym można się kontaktować pisząc na adres: samorzad@vshkolu.edu.pl

Marian Hnylianskyi

 

      Witam wszystkich, nazywam się Marian Hnylyanskyi i jestem uczniem 11 klasy. Jestem dość wesołą i aktywną osobą, więc biorę czynny udział w życiu naszej szkoły. Jestem osobą, która na każdą ciekawą propozycję odpowiada: „Zróbmy to!”. Lubię też brać na siebie odpowiedzialność, nie wszędzie, ale tam, gdzie jestem pewien, że sobie poradzę. Co do mojego hobby, to nie mam żadnego, ponieważ jeszcze go nie znalazłem, ale ciągle staram się próbować czegoś nowego. Staram się robić wiele rzeczy, bo w ten sposób poszerzam swoją strefę komfortu.

Violetta Norchak

     Nazywam się Violetta Norczak i jestem w 10 klasie. W ciągu 15 lat próbowałam wielu różnych hobby, ale jeszcze nie znalazłam swojego. Moje ulubione zajęcia to zajęcia sportowe –  takie jak siatkówka czy bejsbol. Bardzo lubię też czytać i interesuję się psychologią. Lubię przyrodę, a zwłaszcza zwierzęta, dlatego kilkakrotnie odwiedzałam schroniska dla zwierząt. W liceum w Charkowie zbieraliśmy karmę dla zwierząt, dostarczaliśmy ją do schroniska, gdzie m.in. wyprowadzaliśmy psy na spacery. Ogólnie rzecz biorąc, jestem wesołą, odpowiedzialną i entuzjastyczną osobą, więc jeśli mam pomysł, jestem gotowa pracować nad nim godzinami bez zmęczenia! Podsumowując, cieszę się z możliwości uczestniczenia w wielu zajęciach i wydarzeniach w szkole i poza nią!

       Kiedy zostaliśmy wybrani do samorządu szkolnego, zdecydowaliśmy, że naszym celem jest doprowadzenie do tego żeby życie szkolne uczniów było weselsze i bardziej interesujące. Chcemy, żeby dzięki naszym działaniom zdanie „Szkoła jest twoim drugim domem” było prawdziwe. Jako samorząd jesteśmy też głosem uczniów naszej szkoły i tymi, którzy łączą uczniów z administracją.  

      Możecie się z nami kontaktować pisząc na adres: samorzad@vshkolu.edu.pl

Co już zrobiliśmy (✅):

1) Rozbudowa biblioteki, czyli zakup nowych książek 📚;

2) Uruchomienie „Bookcrosing”, ale pod nazwą „Bookflix” 🫱🏻📚🫲🏻;

3) Speaking Club (gdzie dzieci mogą ćwiczyć komunikację w języku angielskim) 🗣️;

4) Dzień Samorządności, który odbędzie się 14 kwietnia👩🏻➡️👧🏼;

5) Sleepover w szkole, który odbędzie się w marcu  🏫🛌😴.

Co zaplanowaliśmy (📝):

1) Tydzień edukacji seksualnej💑/👩‍❤️‍💋‍👩/👩‍❤️‍💋‍👨;

2) Zawody siatkówki (klasy 9-11)🏐;

3) Dzień Jajka Wielkanocnego (na Wielkanoc)👩‍🎨🥚👨‍🎨;

4) Dzień bez plecaków❌🎒;

5) Dzień Spania💤;

6) Piżama party🥳;

7) Wieczór filmowy🎬🎞️.